Bestyrelse

Næste bestyrelsesmøde:
Næste møde er mandag d. 9. september 2019 kl. 16.00 i klubhuset.

Klik her for at se ansvarsområder for de enkelte bestyrelsesmedlemmer

Klik her for at downloade eller læse klubbens reviderede love

På den ordinære generalforsamling 2018 er følgende valgt til bestyrelse i Vordingborg Tennisklub:

Vordingborg Tennisklub
Parkvej 19
4760 Vordingborg
vtk@vortennis.dk

 

Formand
Peter Rigbolt
Riddergade 21
4760 Vordingborg
Tlf: 21 43 64 05
peter.rigbolt@privat.dk

Næstformand
Anette Mørkeberg
Søbakken 30
4760 Vordingborg
Tlf: 40 19 35 65
dr.dip@nyraad.net

Kasserer
Ole Pedersen
Florke Strandvej 14
4760 Vordingborg
Tlf: 30 45 24 29
ole@vortennis.dk
Baneformand
Anne Sophie Ahrengot
Valdal 6A
4760 Vordingborg
Tlf: 30 13 45 45
asahrengot@gmail.com

Sekretær
Stine Beck Petersen
Boulevarden 33
4760 Vordingborg
Tlf: 42 77 51 50 stine@paraffinhuset.dk

1. suppleant
Ole Skovlund
Baldersvej 4
4760 Vordingborg
Tlf: 20 99 31 27
skovlund.ole14@gmail.com
2. suppleant
Svend Åge Roemer
Fredensvej 22
4760 Vordingborg
Tlf. 20 61 93 60
roemer@fredensvej.dk